warning: Creating default object from empty value in /home/sinav/domains/sinavtakvim.com/public_html/ogretmen/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Anadolu lisesi öğrenci alımı

Boş kontenjan kalmayacak, düşük puana Anadolu lisesi

Milli Eğitim Bakanlığı, düz lise olarak bilinen genel liselerin Anadolu liselerine veya meslek liselerine dönüştürülmesiyle yaşanan kriz için formülü buldu.

Bakanlık, Anadolu liselerine yapılan yerleştirmeler sonucunda iki kez üst üste ek yerleştirme yapacak. Bu yerleştirmeler sonucunda yine boş kalan kontenjanlara ise halen herhangi bir okula kayıt yaptırmayan düşük puanlı öğrenciler yerleştirilecek. Bu sayede öğrencilerin evine yakın okula gitmesi ve düşük bir puanla iyi bir Anadolu lisesine yerleşme şansı doğacak. Buna rağmen yerleşemeyen ve meslek lisesine gitmek istemeyen öğrenciler ise Anadolu liseleri veya meslek liseleri bünyesinde açılacak olan 'düz lise programı uygulayan sınıflara' yerleştirilecek. Bakanlığın bu düz lise sınıflarının Anadolu liseleri mi yoksa meslek lisesi bünyesinde mi açılacağının tartışıldığını bu yönde çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

ÇPL KURTARICI OLACAK

Eşleşen İçerik

Son yorumlar

..